KONST / Litografier / Färglitografi 12422071

nr 1242 2071

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Gotland, Signerad. Motivet: 38x27

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

måndag 18 mars 2019
kl 18:59:34

8/3 16:42:39 1      600 kr
18/3 18:52:56 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren