KONST / Litografier / Färglitografi 12422011

nr 1242 2011

Reidar Aulie

(1904-1977), Norge

Färglitografi, Reidar Aulie (1904-1977), Norge. Stadsmotiv. Signerad, numrerad 19/250. Motivet: 40x50 cm

Reidar Aulie, norsk målare född 1904, död 1977.

Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

måndag 18 mars 2019
kl 19:07:41

  • Tema
  • 18 mar

Reidar Aulie

Läs mer om Reidar Aulie