KONST / Litografier / Färglitografi 15207067
nr 1520 7067
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Signerad, numrerad 339/360, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 34x27 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 6 februari 2023
kl 18:43:53
6/2 18:38:53
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson