KONST / Litografier / Färglitografi 11886001
nr 1188 6001
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 7/40. Motivet: 43x30 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 4 juni 2018
kl 18:32:52
1/6 16:02:16
1.500 kr
4/6 15:32:27
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson