KONST / Litografier / Färglitografi 12431452
*
nr 1243 1452
Petter Thoen
(f. 1943), Norge
Färglitografi, Petter Thoen (f. 1943), Signerad, numrerad 215/350, bladets mått: 32x46 cm
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2019
kl 19:03:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 13:17:13
1
250 kr
23/3 10:05:17
2
200 kr
23/3 10:05:17
1
250 kr (Budbetjänt)
23/3 10:05:30
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Läs mer om Petter Thoen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad petter thoen
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
-
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:53
-
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34
-
5211 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:54
-
5390 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:50
-
5391 Färglitografi
Karl Korab. Signerad, numrerad 123/200. Färglitogr..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
*
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Petter Thoen
nr 1243 1452
Petter Thoen
(f. 1943), Norge
Färglitografi, Petter Thoen (f. 1943), Signerad, numrerad 215/350, bladets mått: 32x46 cm
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/3 13:17:13 | 1 | 250 kr |
23/3 10:05:17 | 2 | 200 kr |
23/3 10:05:17 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
23/3 10:05:30 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, mÃ¥lare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.Läs mer om Petter Thoen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad petter thoen
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:53 -
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34
-
5211 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:54 -
5390 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:50 -
5391 Färglitografi
Karl Korab. Signerad, numrerad 123/200. Färglitogr..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51