KONST / Litografier / Färglitografi 6238389
*
nr 623 8389
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi , Peter Dahl (f. 1934), Tennstopet, 130/375, 59 x 85
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 14:42:02
1
3.500 kr
7/2 15:58:42
2
3.000 kr
7/2 18:40:12
2
3.500 kr
7/2 18:55:23
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tennstopet
-
8144 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Farmors hus. Sign..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:54
-
8303 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:27
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 623 8389
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi , Peter Dahl (f. 1934), Tennstopet, 130/375, 59 x 85
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/2 14:42:02 | 1 | 3.500 kr |
7/2 15:58:42 | 2 | 3.000 kr |
7/2 18:40:12 | 2 | 3.500 kr |
7/2 18:55:23 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tennstopet
-
8144 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Farmors hus. Sign..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:54 -
8303 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:27