KONST / Litografier / Färglitografi 14632136

nr 1463 2136

Peter Dahl

(1934-2019), Sverige

Stolta stad, nr. 33. PT. Signerad. Färglitografi, 43x86 cm, yttermått inklusive ram: 64x109 cm

Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

7.400 kr

måndag 25 april 2022
kl 18:50:40

  • Tema
  • 25 apr

Peter Dahl

Läs mer om Peter Dahl