KONST / Litografier / Färglitografi 10028070
*
nr 1002 8070
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), EA-upplaga, 1984, 43x30
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2015
kl 19:29:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/12 16:36:11
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:23
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56
-
7067 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 1002 8070
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), EA-upplaga, 1984, 43x30
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/12 16:36:11 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:23 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56 -
7067 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58



