KONST / Litografier / Färglitografi 12969287
*
nr 1296 9287
Per Olov Ultvedt
(1927-2006), Sverige
Färglitografi, Byggare. Signerad, numrerad 88/200, oramat löst blad, , bladets mått: 50x60 cm
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 20:10:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 21:16:16
1
100 kr
9/12 16:45:12
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per Olov Ultvedt
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Läs mer om Per Olov Ultvedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byggare färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad per olov ultvedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
-
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13
-
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:53
*
Per Olov Ultvedt
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Läs mer om Per Olov Ultvedt
nr 1296 9287
Per Olov Ultvedt
(1927-2006), Sverige
Färglitografi, Byggare. Signerad, numrerad 88/200, oramat löst blad, , bladets mått: 50x60 cm
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 21:16:16 | 1 | 100 kr |
9/12 16:45:12 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per Olov Ultvedt
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .Läs mer om Per Olov Ultvedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byggare färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad per olov ultvedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
2019 Färglitografi
Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13 -
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:53