KONST / Litografier / Färglitografi 13967377
*
nr 1396 7377
Per Julius
(f. 1951), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 99/360, yttermått inklusive ram: 51x38-62x46 cm
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 19:54:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 15:21:45
1
300 kr
10/5 12:40:47
2
700 kr
10/5 18:54:56
3
500 kr
10/5 18:54:56
2
600 kr (Budbetjänt)
10/5 19:43:46
4
1.000 kr
10/5 19:47:10
2
900 kr
10/5 19:47:10
4
1.000 kr (Budbetjänt)
10/5 19:48:15
2
Vinnande bud
10/5 19:49:11
4
1.200 kr
10/5 19:49:11
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Julius
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Läs mer om Per Julius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per julius svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Per Julius
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Per Julius
nr 1396 7377
Per Julius
(f. 1951), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 99/360, yttermått inklusive ram: 51x38-62x46 cm
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/5 15:21:45 | 1 | 300 kr |
10/5 12:40:47 | 2 | 700 kr |
10/5 18:54:56 | 3 | 500 kr |
10/5 18:54:56 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
10/5 19:43:46 | 4 | 1.000 kr |
10/5 19:47:10 | 2 | 900 kr |
10/5 19:47:10 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
10/5 19:48:15 | 2 | Vinnande bud |
10/5 19:49:11 | 4 | 1.200 kr |
10/5 19:49:11 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Julius
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk mÃ¥lare, grafiker och illustratör.Läs mer om Per Julius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per julius svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28