KONST / Litografier / Färglitografi 11525517
nr 1152 5517
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Färglitografi, Per Andersson, signerad och numrerad 68/200, Vinterlandskap, motivet: 55x38
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:18:31
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson