KONST / Litografier / Färglitografi 14744346
*
nr 1474 4346
Per-Olof Olsson
(f. 1949), Sverige
"I vårsolens glans". Signerad, numrerad 147/350. Färglitografi, bildmått: 40x24 cm, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juni 2022
kl 19:33:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 21:29:07
1
100 kr
13/6 17:49:48
2
150 kr
13/6 18:51:16
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per-Olof Olsson
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
Läs mer om Per-Olof Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per-olof olsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Per-Olof Olsson
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
Läs mer om Per-Olof Olsson
nr 1474 4346
Per-Olof Olsson
(f. 1949), Sverige
"I vårsolens glans". Signerad, numrerad 147/350. Färglitografi, bildmått: 40x24 cm, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/6 21:29:07 | 1 | 100 kr |
13/6 17:49:48 | 2 | 150 kr |
13/6 18:51:16 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per-Olof Olsson
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk mÃ¥lare, illustratör och grafiker.Läs mer om Per-Olof Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per-olof olsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28