KONST / Litografier / Färglitografi 13658269
*
nr 1365 8269
Paul Aizpiri
(1919-2016), Frankrike
Färglitografi, Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
Paul Aizpiri, fransk bildkonstnär född 1919, död 2016.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 20:35:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 20:36:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär påskrift ea-upplaga europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul aizpiri épreuve d’artiste
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49
*
Paul Aizpiri
Paul Aizpiri, fransk bildkonstnär född 1919, död 2016.
nr 1365 8269
Paul Aizpiri
(1919-2016), Frankrike
Färglitografi, Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
Paul Aizpiri, fransk bildkonstnär född 1919, död 2016.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 20:36:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär påskrift ea-upplaga europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul aizpiri épreuve d’artiste
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49