KONST / Litografier / Färglitografi 13834458
*
nr 1383 4458
Paul Aizpiri
(1919-2016), Frankrike
Färglitografi, Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
Paul Aizpiri, fransk bildkonstnär född 1919, död 2016.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2021
kl 19:40:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/3 20:10:10
1
100 kr
6/3 13:42:34
2
150 kr
6/3 19:08:28
3
Vinnande bud
8/3 09:46:13
4
250 kr
8/3 09:46:13
3
300 kr (Budbetjänt)
8/3 13:11:45
4
350 kr
8/3 13:11:45
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär påskrift ea-upplaga europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul aizpiri épreuve d’artiste
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49
*
Paul Aizpiri
Paul Aizpiri, fransk bildkonstnär född 1919, död 2016.
Läs om budbetjänten
nr 1383 4458
Paul Aizpiri
(1919-2016), Frankrike
Färglitografi, Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
Paul Aizpiri, fransk bildkonstnär född 1919, död 2016.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/3 20:10:10 | 1 | 100 kr |
6/3 13:42:34 | 2 | 150 kr |
6/3 19:08:28 | 3 | Vinnande bud |
8/3 09:46:13 | 4 | 250 kr |
8/3 09:46:13 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
8/3 13:11:45 | 4 | 350 kr |
8/3 13:11:45 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär påskrift ea-upplaga europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul aizpiri épreuve d’artiste
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49