KONST / Litografier / Färglitografi 13987090

nr 1398 7090

Paul Aizpiri

(1919-2016), Frankrike

Färglitografi, Paul Aizpiri (1919-2016), Frankrike. Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad

Paul Aizpiri, fransk bildkonstnär född 1919, död 2016.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 24 maj 2021
kl 20:15:08

Paul Aizpiri

Läs mer om Paul Aizpiri