ART / Lithographs / Litograph in colors 12837135
*
nr 1283 7135
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Längtan till havet, Sweden, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signed. Subject: 45x61 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Längtan till havet, Sverige, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 45x61 cm
Pär Gunnar Thelander, born 1936 in Stockholm, Swedish painter, graphic artist and draughtsman.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 900
Auction date:
Monday October 21 2019
at 18:31:55
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/10 20:54:29
1
800 kr
11/10 10:39:34
2
600 kr
11/10 10:39:34
1
700 kr (Robot)
14/10 21:07:11
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Oct 21
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
Pär Gunnar Thelander
Pär Gunnar Thelander, born 1936 in Stockholm, Swedish painter, graphic artist and draughtsman.
Read more about Pär Gunnar Thelander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad längtan till havet pär gunnar thelander svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:37
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 19:21
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
today
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:45
*
Pär Gunnar Thelander
Pär Gunnar Thelander, born 1936 in Stockholm, Swedish painter, graphic artist and draughtsman.
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
Read more about Pär Gunnar Thelander
nr 1283 7135
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Längtan till havet, Sweden, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signed. Subject: 45x61 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Längtan till havet, Sverige, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 45x61 cm
Pär Gunnar Thelander, born 1936 in Stockholm, Swedish painter, graphic artist and draughtsman.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 900 |
Auction date: |
Monday October 21 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
7/10 20:54:29 | 1 | 800 kr |
11/10 10:39:34 | 2 | 600 kr |
11/10 10:39:34 | 1 | 700 kr (Robot) |
14/10 21:07:11 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Oct 21
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Read more about Grafik
- Artist/Designer
Pär Gunnar Thelander
Pär Gunnar Thelander, born 1936 in Stockholm, Swedish painter, graphic artist and draughtsman.Read more about Pär Gunnar Thelander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad längtan till havet pär gunnar thelander svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:37 -
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 19:21 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
today
20 maj at 18:35 -
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:45