KONST / Litografier / Färglitografi 12353083

nr 1235 3083

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Färglitografi, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarhus. Signerad, numrerad 166/260. Motivet: 31x47 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 18 februari 2019
kl 20:36:04

13/2 20:43:03 1      Vinnande bud

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman