bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 13732014



*

nr 1373 2014


Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige


Färglitografi, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, numrerad 46/350. Motivet: 31x43 cm


Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 500 kr (per 02:00:36)
Uppdatera
Visning

fredag 15/1, lördag 16/1, söndag 17/1 och måndag 18/1


Auktionen
avslutas:

måndag 18 januari kl 18:20:16


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/1 09:27:00 1      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...



Läs mer om Stockholm

  • Konstnär/Designer

Oskar Bergman

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Läs mer om Oskar Bergman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oskar bergman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 1006 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. "Is och snö". ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    25 jan kl 20:47
  • 1008 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Landskap. Sign..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    25 jan kl 18:16
  • 1001 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, Björ..//
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    25 jan kl 20:40
  • 1002 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    25 jan kl 20:34
  • 3322 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
    Aktuellt bud: 12.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    25 jan kl 20:10
  • 3323 Akvarell
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    25 jan kl 19:15




Ladda ner broschyr