KONST / Litografier / Färglitografi 13732014

nr 1373 2014

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Färglitografi, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, numrerad 46/350. Motivet: 31x43 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 18 januari 2021
kl 18:20:38

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman