KONST / Litografier / Färglitografi 14234560
nr 1423 4560
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Signerad, numrerad 95/260, stadsgata. Färglitografi, bildmått: 56x41, yttermått inklusive ram: 70x55 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 18:16:32
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman