KONST / Litografier / Färglitografi 14332046

nr 1433 2046

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Neglinge gård. Signerad, numrerad 45/350. Färglitografi, bildmått: 31x43, yttermått inklusive ram: 49x60 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 22 november 2021
kl 20:04:17

2/11 22:33:48 1      100 kr
21/11 21:45:08 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 22 nov

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman