KONST / Litografier / Färglitografi 13668114
nr 1366 8114
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Höstmotiv. Signerad, numrerad 12/350. Motivet: 31x43 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 14 december 2020
kl 20:08:46
100 kr
150 kr
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
500 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman