KONST / Litografier / Färglitografi 13603165
nr 1360 3165
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Höstlandskap. Signerad. Motivet: 33x46 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 november 2020
kl 20:01:43
16/11 19:51:13
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman