KONST / Litografier / Färglitografi 13988081

nr 1398 8081

Olle Olsson Hagalund

(1904-1972), Sverige

Färglitografi, Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Flicka med fruktkorg. Signerad, numrerad 60/360, saknar glas. Motivet: 65x44, yttermått inklusive ram: 84x62 cm

Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 24 maj 2021
kl 19:35:09

20/5 19:31:33 1      Vinnande bud

Olle Olsson Hagalund

Läs mer om Olle Olsson Hagalund