ART / Lithographs / Litograph in colors 13988081
nr 1398 8081
Olle Olsson Hagalund
(1904-1972), Sverige
Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sweden. Flicka med fruktkorg. Signed, numbered 60/360, missing glass. Subject: 65x44, outer dimensions including frame: 84x62,
LITOGRAPH IN COLORS, Flicka med fruktkorg. Signerad, numrerad 60/360, saknar glas. Motivet: 65x44, yttermått inklusive ram: 84x62 cm
Olle Olsson Hagalund, born 1904, dead 1972, Swedish painter.
700
SEK 300
Monday May 24 2021
at 19:35:09
20/5 19:31:33
Olle Olsson Hagalund
Read more about Olle Olsson Hagalund