KONST / Litografier / Färglitografi 12308039

nr 1230 8039

Mikael Frygelius

(1952-2001), Sverige

Färglitografi, Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Utsikt mot Slussen. Signerad, numrerad 133/360, ca 37x41 cm

Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:01:34

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Mikael Frygelius

Läs mer om Mikael Frygelius