![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 12848657
*
nr 1284 8657
Max Walter Svanberg
(1912-1994), Sverige
Färglitografi, Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige, daterad 66, Signerad, numrerad 80/100,70x50 cm
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:14:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 07:57:15
1
200 kr
27/10 11:59:41
2
150 kr
27/10 11:59:41
1
200 kr (Budbetjänt)
27/10 12:00:14
2
250 kr
28/10 18:47:59
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Max Walter Svanberg
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Max Walter Svanberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max walter svanberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Max Walter Svanberg
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Max Walter Svanberg
nr 1284 8657
Max Walter Svanberg
(1912-1994), Sverige
Färglitografi, Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige, daterad 66, Signerad, numrerad 80/100,70x50 cm
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 07:57:15 | 1 | 200 kr |
27/10 11:59:41 | 2 | 150 kr |
27/10 11:59:41 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
27/10 12:00:14 | 2 | 250 kr |
28/10 18:47:59 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Max Walter Svanberg
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Max Walter Svanberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max walter svanberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25