KONST / Litografier / Färglitografi 14177123
nr 1417 7123
Max Gregor Carlsson
(1914-1996), Sverige
Signerad, daterad -64, provtryck. Färglitografi, bildmått: ca 28x40 cm, yttermått inklusive ram: 48x59 cm
Max Gregor Carlsson, svensk bildkonstnär född i Malmö 1914, död 1996.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 september 2021
kl 18:40:37
6/9 18:32:00
Max Gregor Carlsson
Läs mer om Max Gregor Carlsson