KONST / Litografier / Färglitografi 8102095

nr 810 2095

Max Bilde

(f. 1919), Sverige

Färglitografi, Max Bilde (f. 1919), ansikte, 11/150, signerad, -74, motivets mått: 51x57

Max Bilde, svensk målare, tecknare och grafiker född i Göteborg 1919.

Utrop:

400 kr

Såld:

400 kr

måndag 25 februari 2013
kl 19:46:03

  • Tema

Max Bilde

Läs mer om Max Bilde