KONST / Litografier / Färglitografi 15274180
nr 1527 4180
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Stockholmsmotiv, Waxholmsbåtar, oramat löst blad. Signerad, numrerad 89/90. Färglitografi. Bladets mått: 61x66 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 mars 2023
kl 19:01:42
8/3 09:46:13
100 kr
13/3 17:17:53
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg