KONST / Litografier / Färglitografi 12994068
*
nr 1299 4068
Mats Norryd
(1944-1989), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 172/250. Motivet: 47x75 cm
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 20:34:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/12 22:38:59
1
250 kr
5/1 16:16:40
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Mats Norryd
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Mats Norryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mats norryd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:46
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:42
-
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29
-
7220 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:14
-
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:17
*
Mats Norryd
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Mats Norryd
nr 1299 4068
Mats Norryd
(1944-1989), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 172/250. Motivet: 47x75 cm
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/12 22:38:59 | 1 | 250 kr |
5/1 16:16:40 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Mats Norryd
Mats Norryd, född 1944 i Halmstad, död 1989 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Mats Norryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mats norryd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:46 -
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56 -
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:42
-
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29 -
7220 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:14 -
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:17