KONST / Litografier / Färglitografi 12757217
*
nr 1275 7217
Maria Hillfon
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 146/300, Magnolia. Motivet: 51x41 cm
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 20:10:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 19:44:02
1
100 kr
16/9 18:16:20
2
200 kr
16/9 18:33:51
1
200 kr
16/9 18:33:52
2
200 kr (Budbetjänt)
16/9 18:36:09
1
250 kr
16/9 19:55:49
2
350 kr
16/9 19:59:34
1
350 kr
16/9 19:59:34
2
350 kr (Budbetjänt)
16/9 20:00:14
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Hillfon
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Läs mer om Maria Hillfon
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad magnolia maria hillfon svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29
*
Maria Hillfon
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Maria Hillfon
nr 1275 7217
Maria Hillfon
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 146/300, Magnolia. Motivet: 51x41 cm
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 19:44:02 | 1 | 100 kr |
16/9 18:16:20 | 2 | 200 kr |
16/9 18:33:51 | 1 | 200 kr |
16/9 18:33:52 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
16/9 18:36:09 | 1 | 250 kr |
16/9 19:55:49 | 2 | 350 kr |
16/9 19:59:34 | 1 | 350 kr |
16/9 19:59:34 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
16/9 20:00:14 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Hillfon
Maria Hillfon, svensk mÃ¥lare, grafiker och textilkonstnär född 1945.Läs mer om Maria Hillfon
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad magnolia maria hillfon svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29