KONST / Litografier / Färglitografi 14409518
nr 1440 9518
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
"Sommar". Signerad, numrerad 189/360. Färglitografi, bildmått: 18x15, yttermått inklusive ram: 42x39 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
500 kr
måndag 20 december 2021
kl 18:46:05
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska