KONST / Litografier / Färglitografi 12167026
nr 1216 7026
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 249/350. Motivet: 27x33 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 november 2018
kl 18:41:09
7/11 12:04:45
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska