KONST / Litografier / Färglitografi 14076191

nr 1407 6191

Maria Boczewska

(f. 1940), Polen

Färglitografi, Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Signerad, numrerad 145/350. Motivet: 27x33, yttermått inklusive ram: 40x45 cm

Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 5 juli 2021
kl 20:58:55

Maria Boczewska

Läs mer om Maria Boczewska