KONST / Litografier / Färglitografi 13978137

nr 1397 8137

Madeleine Pyk

(f. 1934), Sverige

Färglitografi, Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Skridskoseglaren". Signerad, numrerad 142/200, daterad 1976. Motivet: 46x37 cm. Oramat löst blad. Bladets mått: 60x50 cm

Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 17 maj 2021
kl 19:21:25

Madeleine Pyk

Läs mer om Madeleine Pyk