KONST / Litografier / Färglitografi 13899482

nr 1389 9482

Lowell Nesbitt

(1933-1993), USA

Färglitografi, Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 43/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm

Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 5 april 2021
kl 20:34:08

1/4 20:28:53 1      Vinnande bud

Lowell Nesbitt

Läs mer om Lowell Nesbitt