KONST / Litografier / Färglitografi 13857002
nr 1385 7002
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 42/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 mars 2021
kl 19:05:34
19/3 00:23:04
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt