KONST / Litografier / Färglitografi 13956259
nr 1395 6259
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Färglitografi, "Blå ballong". Signerad, numrerad 108/360, yttermått inklusive ram: 74x57 cm. Motiv 64x50 cm
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:58:03
3/5 19:47:03
Louis Bastin
Läs mer om Louis Bastin