KONST / Litografier / Färglitografi 13371085
*
nr 1337 1085
Lotte Laserstein
(1898-1993), Sverige
Färglitografi, Lotte Laserstein (1898-1993), Signerad, numrerad 32/100. Motivet: 22x30 cm
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2020
kl 20:58:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/7 15:33:21
1
300 kr
8/7 21:38:17
2
500 kr
10/7 19:14:21
3
450 kr
10/7 19:14:21
2
500 kr (Budbetjänt)
13/7 20:53:26
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lotte Laserstein
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, målare.
Läs mer om Lotte Laserstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad lotte laserstein
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Lotte Laserstein
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lotte Laserstein
nr 1337 1085
Lotte Laserstein
(1898-1993), Sverige
Färglitografi, Lotte Laserstein (1898-1993), Signerad, numrerad 32/100. Motivet: 22x30 cm
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/7 15:33:21 | 1 | 300 kr |
8/7 21:38:17 | 2 | 500 kr |
10/7 19:14:21 | 3 | 450 kr |
10/7 19:14:21 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
13/7 20:53:26 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lotte Laserstein
Lotte Laserstein, född 1898 i Tyskland, död 1993, mÃ¥lare.Läs mer om Lotte Laserstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad lotte laserstein
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50