KONST / Litografier / Färglitografi 12198616
*
nr 1219 8616
Lennart Lannfjäll
(1933-2005), Sverige
Färglitografi, Strömstare. Signerad, numrerad 55/120, bladets mått: 30x21 cm
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 18:12:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 17:50:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Lannfjäll
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Läs mer om Lennart Lannfjäll
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart lannfjäll litografi litografier litografiskt blad strömstare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Lennart Lannfjäll
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Läs mer om Lennart Lannfjäll
nr 1219 8616
Lennart Lannfjäll
(1933-2005), Sverige
Färglitografi, Strömstare. Signerad, numrerad 55/120, bladets mått: 30x21 cm
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 17:50:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Lannfjäll
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.Läs mer om Lennart Lannfjäll
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart lannfjäll litografi litografier litografiskt blad strömstare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28