KONST / Litografier / Färglitografi 13351145

nr 1335 1145

Lena Cronqvist

(f. 1938), Sverige

Färglitografi, Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 148/170. Motivet: 70x50 cm

Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 29 juni 2020
kl 18:29:02

24/6 10:56:24 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 29 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Lena Cronqvist

Läs mer om Lena Cronqvist