KONST / Litografier / Färglitografi 15463144
*
nr 1546 3144
Lars Pirak
(1932-2008), Sverige
Lars Pirak (f. 1932), Sverige. Signerad, numrerad 249/325, "Rengärdet". Färglitografi, bildmått: 50x70 cm, yttermått inklusive ram: 70x89 cm
Lars Pirak, svensk samisk målare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932, död 2008.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2023
kl 19:43:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 08:06:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lars Pirak
Lars Pirak, svensk samisk målare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932, död 2008.
Läs mer om Lars Pirak
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars pirak litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:28
*
Lars Pirak
Lars Pirak, svensk samisk målare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932, död 2008.
Läs mer om Lars Pirak
nr 1546 3144
Lars Pirak
(1932-2008), Sverige
Lars Pirak (f. 1932), Sverige. Signerad, numrerad 249/325, "Rengärdet". Färglitografi, bildmått: 50x70 cm, yttermått inklusive ram: 70x89 cm
Lars Pirak, svensk samisk målare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/5 08:06:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lars Pirak
Lars Pirak, svensk samisk mÃ¥lare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932, död 2008.Läs mer om Lars Pirak
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars pirak litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:28