KONST / Litografier / Färglitografi 11709004

Färglitografi (F)

nr 1170 9004

Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad och numrerad 6/360, motivet: 61x101 cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.800 kr

måndag 19 mars 2018
kl 18:58:29

  • Tema
  • 19 mar

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman