KONST / Litografier / Färglitografi 14477254

nr 1447 7254

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Signerad, numrerad 37/60. Färglitografi, bildmått: 41x64, yttermått inklusive ram: 67x88 cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 7 februari 2022
kl 18:45:14

6/2 10:09:25 1      Vinnande bud

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman