KONST / Litografier / Färglitografi 13925054
nr 1392 5054
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 12/360. Motivet: 42x65cm, yttermått inklusive ram: 58x78cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 26 april 2021
kl 18:24:25
26/4 06:51:28
26/4 16:08:35
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman