KONST / Litografier / Färglitografi 14193058
nr 1419 3058
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 1/310. Färglitografi, bildmått: 64x32, yttermått inklusive ram: 86x52 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 20 september 2021
kl 19:16:38
300 kr
800 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman