KONST / Litografier / Färglitografi 15339124
nr 1533 9124
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 187/310. Färglitografi, bildmått: 37x54cm, yttermått inklusive ram: 53x68cm
Kondition: saknar glas
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 10 april 2023
kl 19:53:53
10/4 17:12:26
200 kr
10/4 19:44:30
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman