KONST / Litografier / Färglitografi 14677594
nr 1467 7594
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Motiv från Sydamerika. Signerad, numrerad 206/360. Färglitografi, bildmått: 25x71 cm, yttermått inklusive ram: 38x81 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 maj 2022
kl 18:31:47
15/5 09:45:45
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman