KONST / Litografier / Färglitografi 12422159

nr 1242 2159

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. HC-upplaga, signerad. Motivet: 40x64

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

måndag 18 mars 2019
kl 18:36:41

  • Tema
  • 18 mar

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman