bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 14775187



*

nr 1477 5187


Lars Melander

(f. 1939), Sverige


Signerad, numrerad 4/55, "floden". Färglitografi, bildmått: 17x30 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm


Lars Melander, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 450 kr (per 19:53:37)
Uppdatera
Visning

fredag 1/7, lördag 2/7, söndag 3/7 och måndag 4/7


Auktionen
avslutas:

måndag 4 juli kl 18:18:08


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/6 23:16:56 1      350 kr
21/6 13:20:43 2      150 kr
21/6 13:20:43 1      200 kr (Budbetjänt)
22/6 22:32:10 3      250 kr
22/6 22:32:10 1      300 kr (Budbetjänt)
22/6 22:32:20 3      400 kr
23/6 20:51:21 1      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Konstnär/Designer

Lars Melander

Lars Melander, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.

Läs mer om Lars Melander
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars melander litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6286 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Sverige, "Fjällgatan Stockho..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 18:12
  • 2116 Färglitografi
    Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Figur". Signerad, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 20:57
  • 6287 Färglitografi
    Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Stockho..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 20:33
  • 6001 Färglitografi
    C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Signerad, num..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 20:12
  • 6252 Färglitografi
    Christina Knall (f. 1947), Sverige. Utsikt från Sö..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 19:49
  • 6243 Färglitografi
    Dan Nygård (f. 1943), Sverige. Triptyk. Signerad, ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 20:13




Ladda ner broschyr