ART / Lithographs / Litograph in colors 13207239
*
nr 1320 7239
Laris Strunke
(f. 1931), Sverige
Laris Strunke (b. 1931), Sweden. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), signed. Subject: 29x77 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 29x77 cm
Laris Strunke, Swedish painter, born 1931 .
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday April 20 2020
at 20:25:40
- Bid history
Time
Bidder
Bid
17/4 07:12:30
1
500 kr
17/4 12:06:07
2
600 kr
20/4 18:19:33
1
Vinnande bud
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik laris strunke litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:37
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:21
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45
*
Laris Strunke
Laris Strunke, Swedish painter, born 1931 .
nr 1320 7239
Laris Strunke
(f. 1931), Sverige
Laris Strunke (b. 1931), Sweden. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), signed. Subject: 29x77 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 29x77 cm
Laris Strunke, Swedish painter, born 1931 .
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday April 20 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
17/4 07:12:30 | 1 | 500 kr |
17/4 12:06:07 | 2 | 600 kr |
20/4 18:19:33 | 1 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik laris strunke litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:37 -
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:21 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:35 -
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45